کتاب تکنیک و هنر عکاسی
- اخبار, تازه های نشر

تکنیک و هنر عکاسی

تکنیک و هنر عکاسی

ظهور دوربین های دیجیتال و برنامه های قدرتمند کامپیوتری، عکاس سنتی با قدمت بیش از دو قرن را تحت تاثیر خود قرار داده است. امروزه با پیشرفت این فناوری، دوربین های دیجیتال آرام آرام جای دوربین های قدیمی را می گیرند.

صنعت عکاسی در سال های اخیر به دلایلی مانند راحتی کار با دوربین، سادگی تامین وسایل مورد نیاز و چاپ آسان تصاویر مورد اقبال قرار گرفته و تعداد علاقه مندان به عکاسی رشد قابل توجهی پیدا کرده است به طوری که در حال حاضر هزاران عکاس آماتور در نقاط مختلف جهان، ساعات فراغت خود را به نحوی صرف این سرگرمی هنری می کنند.

در این اثر تلاش شده با جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف، مطالب مورد نیاز علاقه مندان آماتور و حرفه ای عکاسی ارائه شود. تاریخچۀ تحول عکاسی، لنز، شاتر، انواع نورسنج‌ها، فیلتر، عکس‌برداری در شب، جلوه‌های خلاق مختلف، اصول و نکاتی ساده در عکاسی و عکس‌برداری پانورما از جمله مطالب مطرح شده در این کتاب هستند.

کتاب تکنیک و هنر عکاسی با همکاری مشترک یدالله عابدی و رضا قلیچ خانی در یکصد و دوازده صفحه همراه با ده ها تصویر رنگی روانه بازار نشر شده است.

عابدی که دکترای تخصصی زبان و ادبیات فارسی دارد، سال ها در انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان مدرس و داور فعالیت کرده و در کنار کارگردانی بیش از هفده فیلم کوتاه، ده ها رتبه ملی و استانی را در مسابقات عکاسی و فیلم سازی کسب کرده است.

قلیچ خانی دیگر مولف این اثر نیز به عنوان فارغ التحصیل رشته عکاسی در مقطع کارشناسی بوده و ضمن عکاسی خبری و مستند برای خبرگزاری ایمنا و روزنامه اصفهان زیبا، سال ها در انجمن سینمای جوان تدریس کرده و در مراحل مختلف تولید بیش از شصت فیلم کوتاه، داستانی و مستند نیز به عنوان عکاس و فیلم بردار مشارکت داشته است.

تازه های نشر

آثار جدید انتشارات مهر زهرا

اینستاگرام انتشارات

کتاب تکنیک و هنر عکاسی
کتاب تکنیک و هنر عکاسی

About mehrezahra

Read All Posts By mehrezahra

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *