روان پزشکی سالمندی
- اخبار, تازه های نشر

روان پزشکی سالمندان

روان پزشکی سالمندان

جلد دوم کتاب دانشگاهی «روان‌پزشکی سالمندان» را «دکتر سعید سمندری» دارای فلوشیپ روان‌پزشکی سالمندان با همکاری چند استاد دانشگاه از استرالیا و ایران در بیش از پانصد و چهل صفحه نوشته است.

در این کتاب که در بیست فصل تدوین شده، مطالبی مانند «انواع غیرمعمول بیماری آلزایمر»، «علل روان‌شناختی سندرم‌های روان‌پزشکی در اختلالات شناختی»، «تغییرات شیوۀ راه رفتن در اختلالات شناختی»، «اختلالات وسواسی»، «اورژانس‌های روان‌پزشکی سالمندان»، «سنجش شخصیت در سالمندی»، «سالمند آزاری»، «اختلالات اضطرابی در سالمندان» و «پیشگیری از افسردگی در سالمندان» مورد توجه قرار گرفته است.

پروفسور Osvaldo P.Almeida استاد دانشگاه استرالیا که طی دوره ای شش ماهه در استرالیا با دکتر سعید سمندری مولف کتاب همکاری داشته، در پیش‌گفتار کتاب می‌گوید: «مطالعه این کتاب به تمامی دست اندرکاران بهداشتی که با سالمندان سر و کار دارند توصیه می شود. هر چند به صورت ویژه برای روان‌پزشکان، متخصصان نورولوژی و طب سالمندی، روان‌شناسان و پرستاران می‌تواند بسیار مفید واقع گردد. دانشجویان پزشکی و وران‌شناسی نیز از توصیه‌ها و راهنمایی‌های عملی که فصل‌های مختلف کتاب ارائه می‌کنند، بهره کافی خواهند برد».

سعید سمندری کتاب روان پزشکی سالمندی

تازه های نشر

انتشارات مهر زهرا

اینستاگرام

About mehrezahra

Read All Posts By mehrezahra

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *